Startlist 2024

1102

Boats

29

Countries

1893

Men

428

Women

2321

All participiants

# Class Club Country Members Team name
966 UNK3MEN Banana 3
  • Estonia
  • Mihkel Värton
  • Martin Ruus
  • Sander Haugas
Banana 3
967 K2MEN Võhandu koprad
  • Estonia
  • Magnus Meier
  • Pearu Orusalu
Kapsauss
968 C2MIX Dzīles
  • Latvia
  • Gundega Dzīle
  • Ktistaps Dzīle
Dzīles
969 C2MIX Coffee Girls
  • Estonia
  • Sille Samm
  • Ingo Miljan
Miljon Sammu
970 K1MEN SOK-AS
  • Lithuania
  • Laimonas Šedleckas
vilkas
971 K1MEN naabrimehed
  • Estonia
  • Margus Paat
naabrimehed
973 K2MIX Kirriland
  • Finland
  • Mait Kirriland
  • Heleri Kirriland
Kirriland
974 K1MEN Solo5000
  • Estonia
  • Rauno Laur
Solo5001
975 K1MEN Solo5000
  • Estonia
  • Tambet Laur
Solo5002
976 K1MEN Solo5000
  • Estonia
  • Meelis Vahtramäe
Solo5003
977 RAFT Eolane Tallinn AS
  • Estonia
  • ???
  • Juri Pronin
  • Anton Vasilev
  • Andrei Tsuprin
  • Vitali Minits
  • Aleksander Abramov
Eolane
978 K1MEN Magnetic
  • Estonia
  • Karl Pihlapsoo
Kummutajad
979 K2MEN NAVY SIILID
  • Estonia
  • Romet Arak
  • Josten Laanemets
NAVY SIILID
980 K1MEN Geerts
  • Estonia
  • Umberto Dorus Geerts
Geerts
981 K1WOM seakayak.cz Liberec
  • Czech Republic
  • Michaela Preislerová
Seakayak.cz
982 K2MEN Kiired Süstlad
  • Estonia
  • Rain Kurg
  • Siim Sejev
LW II
983 K2MEN Loodusnautlejad
  • Estonia
  • Tauri Taimre
  • Silver Leppik
Loodusnautlejad
984 K2MEN Kiired Süstlad
  • Estonia
  • Janar Järveoja
  • Mirkko Ämarik
LW I
985 K1MEN Kummutajad
  • Estonia
  • Martin Kängsepp
Kummutajad
986 C2MIX Säärane Mulk
  • Estonia
  • Maili Kahu
  • Vahur Kahu
Säärane Mulk
987 K1MEN X3M
  • Bulgaria
  • Yordan Tinchev
X3M
988 K1MEN Limpa ja LV
  • Estonia
  • Karl Johann Reitalu
Carlos Juan
989 SUP_MEN Airboard
  • Switzerland
  • Thomas Schillig
Airboard
990 RAFT Hinnapomm.ee
  • Estonia
  • Siret Visnapuu
  • Einar Visnapuu
Hinnapomm.ee
991 K2MEN Pardon
  • Estonia
  • Denis Danilin
  • Dmitri Danilin
Danilin Team
992 C2MEN Eiverest2
  • Estonia
  • Kristjan Tsion
  • Gennadi Tsion
Eiverest2
993 RAFT Õnne 13
  • Estonia
  • Veiko Tamm
  • Kersti Kikerpuu
  • Tairi Toomsalu
  • Berit Pressraud
  • Maidu Pae
  • Jelena Sergejeva
  • Ksenia Artjomenko
  • Stiven Sōrra
Õnne 13
994 K2MEN Elva Aerutamisklubi
  • Estonia
  • Urmo Tootsi
  • Tarmo Tootsi
Vennad Tootsid
995 RAFT Pärnu-Jaagupi VPK
  • Estonia
  • Kaspar Lorentson
  • Kasper Jürimäe
  • Mikk Mölder
  • Hardi Arus
  • Andro Oviir
  • Maarjos Keldrimägi
Pärnu-Jaagupi VPK
996 RAFT Scoutspataljon
  • Estonia
  • Jan Velin
  • Oliver Jõesaar
  • Toomas Veskimäe
  • Raido Miljan
  • Erik Jõesaar
  • Matti Ahvenainen
1.JvBr Scoutspataljon
997 C2MEN Fast & Drunk
  • Estonia
  • Tiit Vahelaan
  • Christopher Lehe
Fast & Drunk
998 K2MIX Tiim Verev
  • Estonia
  • Leiu Verev
  • Ülar Verev
Tiim Verev
999 K2WOM AS Olerex
  • Estonia
  • Hele-Mai Luik
  • Merilin Mikko
Olerex I
1000 K2WOM AS Olerex
  • Estonia
  • Enely Seim
  • Maarika Pirk
Olerex II
1001 C1MEN Kaberneeme Tipu Klubi
  • Estonia
  • Anders Tsahkna
Kaberneeme Tipu Klubi
1002 C2MEN Team Andu
  • Estonia
  • Kert Vakk
  • Evar Ilisson
Liina
1003 K2MEN MaLau
  • Estonia
  • Lauris Lahtvee
  • Madis Hein
MaLau
1004 C2MEN Latvian Canoe
  • Latvia
  • Jurijs Seleznovs
  • Genadijs Blazevich
Latvian canoe
1005 K2MEN SK Kolepaha
  • Estonia
  • Tambet Masik
  • Lenart Kivistik
SK Kolepaha
1006 SUP_MEN SUPer
  • Estonia
  • Kaspar Metsar
SUPer
1007 K2MEN Viljandi nohikud
  • Estonia
  • Märt Kahu
  • Sten Visla
Meditsiinivennad
1008 K1MEN Tripassion Triatloniklubi
  • Estonia
  • Richard Ponn
Täiesti Punases
1009 K2MEN Mast
  • Estonia
  • Siim Tamm
  • Heigo Reisser
Heim
1010 RAFT vanad kalad
  • Estonia
  • Roman Apsolon
  • Kristjan Karlep
  • Siimo Paimets
  • Tauri Soome
  • Sergei Nedostojev
  • Reemo Insule
420
1011 K2MEN ellamaa spordiklubi
  • Estonia
  • Lauri Kusmann
  • Kusti Peetris
ellamaa spordiklubi
1012 K2WOM Spordikomitee
  • Estonia
  • Piret Juht
  • Jutta Loviisa Juht
Juhid
1013 C1MEN Kihnu Hülgeselts
  • Estonia
  • Argo Lilles
Kihnu Hülgeselts
1014 RAFT Vesirotid
  • Estonia
  • Spain
  • Denmark
  • Joonas Riisalu
  • Johan Rohtla
  • Alvaro Alcaide
  • Joachim Madsen
  • Nils Põldme
  • Jürgen Jänese
Vesirotid
1015 C2MEN Biodegeneradable
  • Estonia
  • United Kingdom
  • Kirill Gorskov
  • Tadeuss Matjushenko
Biodegeneradable
1016 K1MEN AIX Team
  • Estonia
  • Kaupo Salumets
AIX Team